Ilma Adamson, Paul Bobkov, Andi Einaste, Ülle Feršel, Ene Jakobson, Kalev Järvela, Sille Kapper, Anita Kreen, Maie Orav, Tiiu Pärnits, Helena-Mariana Reimann, Kadri Tiis, Henn Tiivel

Sille Kapper

Sille Kapper (sündinud 17. juunil 1968) õppis aastatel 1986–1991 kultuuritöö
 metoodikat ja tantsujuhtimist tolleaegses Tallinna Pedagoogilises
 Instituudis, tähtsamateks juhendajateks ja õpetajateks sellest ajast on
 Kristjan Torop ja Mait Agu. Alates 1990. aastast tegutseb Sille Kapper
 Rahvakunstiansambli Leigarid kunstilise juhi assistendi ja tantsuõpetajana,
 on koolitanud paljusid tulevasi ja töötavaid tantsuõpetajaid Rahvakultuuri
 Keskuse, Folkloorinõukogu Koolituskeskuse, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia jt
 korraldatud kursustel ning töötab alates 2008. aastast TLÜ koreograafia
 osakonna teaduri ja õppejõuna. Kunstide magistri kraadi kaitses Sille Kapper
 2006. aastal Tallinna Ülikoolis tänapäeva Eesti tantsufolklorismi
 kaardistava uurimusega ning jätkab õpinguid TLÜ Eesti Humanitaarinstituudi
 doktorantuuris kultuuride uuringute erialal. Sille Kapper on olnud liigijuht
 ühel ja liigijuhi assistent mitmel üleriigilisel tantsupeol, on Eesti
 Tantsuhariduse Liidu volikogu liige ning CIOFFi rahvusvahelise
 folkloorifestivali Baltica kunstinõukogu ja Rahvusvahelise Pärimusmuusika
 Nõukogu ICTM etnokoreoloogia uurimisrühma liige. Avaldanud artikleid eesti
 rahva- ja pärimustantsu ajaloo ning tänapäevaga seotud probleemidest.

Koolituste teemad

eesti rahvatantsu põhisammud ja terminoloogia
pärimustants, seltskonnatants
rahvapärimus (kalendritähtpäevad, kombed)
rahvarõivaste kandmine
rahvatantsu ja rahvamuusika seosed
tantsukirjelduste koostamine ja lugemine
tantsuõpetuse metoodika
pärimusliku tantsuteadmuse allikad ja nende kasutamine
pärimustantsu kontekstid ja sotsiaalsed funktsioonid

Sille Kapperi koolitus


Kuupäevaga   seotud sündmused:



Olulisemad sündmused:

XX tantsupeo "Minu arm" mentorseminar võimlemisrühmade juhendajatele

02.-03. veebruar 2019

Loe veel XX tantsupeo "Minu arm" mentorseminar laste- ja noorterühmade juhendajatele

09.ja 16. veebruar 2019

Loe veel XX tantsupeo "Minu arm" mentorseminar sega-, nais- ja pererühmade juhendajatele

02.-03. märts 2019

Loe veel Kristjan Toropi 85. sünniaastapäev

05. märts 2019, Kolu kõrts

Loe veel Rahvamuusikapeo II eelproov ja ettemäng

06. aprill 2019, Tartu

Loe veel Rahvamuusikapeo II eelproov ja ettemäng

07. aprill 2019, Tallinn

Loe veel XXI üle-eestiline õpetajate rahvatantsufestival „RÕÕMU PIKNIK“

13. aprill 2019, Tallinn

Loe veel Võnnu Kaera-Jaan XXI

18. mai 2019

Loe veel XX tantsupeo joonisteseminarid

19. mai 2019, Paide Kultuurikeskuses

Tantsulavastus "Loodud jääma"

21. juuni 2019, Tartus Kassitoome orus

Loe veel Rahvakunstiansambel Leigarid 50 Juubeliõhtu Alexela kontserdimajas

12. oktoober 2019

TTÜ tantsuansambli Kuljus 70. juubelikontsert

19. oktoober 2019, Põlva Kultuurikeskus

TTÜ tantsuansambli Kuljus 70. juubelikontsert

20. oktoober 2019, Kohtla-Järve Kultuurikeskus

TTÜ tantsuansambli Kuljus 70. juubelikontsert

02. november 2019, Alexela Kontserdimaja

Rahvatantsuselts Pääsuke 40 juubel

23. november 2019, Alexela kontserdimaja

Rahvatantsuansamblite Liidu kontsert

23.-24. november 2019

Loe veel Ilma Adamsoni tantsude võistutantsimine

30. november 2019

Ilma Adamsoni juubelile pühendatud kontsert

01. detsember 2019, Alexela Kontserdimaja

XII Eesti naisrühmade ja III Eesti neiduderühmade võistutantsimine

25.-26. aprill 2020, Harku vald, Harjumaa

Loe veel III Eesti Naiste Tantsupidu

13. juuni 2021