Ilma Adamson, Paul Bobkov, Andi Einaste, Ülle Feršel, Ene Jakobson, Kalev Järvela, Sille Kapper, Anita Kreen, Maie Orav, Tiiu Pärnits, Helena-Mariana Reimann, Kadri Tiis, Henn Tiivel

Ene Jakobson

Ene Jakobson (sünd. 31.07.1945) on eesti tantsupedagoog ja tantsulooja.
Tantsuteed alustas rahvatantsu, iluvõimlemise, balleti, karaktertantsu ja võistlustantsuga.
1976-1978 tantsinud Salme ja Ott Valgemäe juures tantsuansamblis Tuisuline.
Asutanud tantsuansambli Sõleke 1976.aastal ja juhib seda suurt kollektiivi tänaseni. Õpetanud tantsijaid alates 4-aastastest kuni täiskasvanuteni.
Töötanud välja metoodika tantsu õpetamiseks lastele ja noortele.
1981 lõpetanud Tallinna Ülikooli kultuurharidustöötaja-tantsujuhi erialal.
Aastatel 1981- 1984 oli Vabariikliku Õpetajate Täiendusinstituudi tantsumetoodik.
Täiendanud end koreograafias Tallinna Ülikooli magistriõppes aastatel 2004-2006.
36 aasta jooksul Sõlekeses on loonud rohkem kui 200 eestiainelist tantsu. Nendest on trükis avaldatud 55 tantsu. MitmedEne Jakobsoni tantsud on auhinnatud uute tantsude konkurssidel. Aastal 1998 Ülejõe valss IV koht 2003; Kiigepolka I koht ja Tants käsikäes II koht; 2005 Vändra metsas peapreemia ja Tiuvalts I koht; 2007 Rätsepalugu III koht ja Rannavalss III koht; 2010 Naise-mehe lugu II koht; 2012 Hansu-Grete 5 tuuri I koht ja soolotants Minu pintsakas- eripreemia.
Mitmed Ene Jakobsoni tantsud on olnud tantsupidude repertuaaris. 1987 Toots ja Teele, Rahu hällilaul; 1993 Väike hopõn, Lõbus polka ja Külapoisi leivakott; 1998 Läänemere lained, Tantsi veel; 2007 Vändra metsas, Suvetrall; 2011Kalli-kalli, Reilender Pärnumaalt; 2014 Kassisaba kadrill e.Tantsime Aissa, Hansu- Grete 5 tuuri e.Tantsuhoos.
Ene Jakobson on olnud seitsmel korral noorte- ja üldtantsupidudel lavastusgrupis, liigijuhina ( 1985, 1987, 1992, 1997) ja liigijuhi assistendina (1982, 1990, 2011).
Ene Jakobsoni tuntumad õpilased on tema tütred Helena-Mariana Reimann ja Jaanika Liiu ning Helen Reimand ja Liina Eeso (Lillipuu).
Aastal omistati 2001 U. Toomi preemia, 2007 on Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu Hariduspreemia III laureaat.

Omab tantsuspetsialisti V kutsetaset.

 Koolituste teemad

autolooming ja lavatants
erinevad treeningstiilid
kehakool, rütm ja koordinatsioon
kompositsioon ja lavastamine
tantsuõpetuse metoodika
treeningtunni ülesehitus
töö kollektiiviga, selle analüüs ja juhi eetika
töö laste kollektiiviga
 

 

 


Kuupäevaga   seotud sündmused:



Olulisemad sündmused:

Rahvusvaheline tantsupäev - "Terve vald"

29. aprill 2019

Loe veel Traditsioonilise tantsu festival "Sabatants"

02.-04. mai 2019

Loe veel ERRS kevadine üldkogu

04. mai 2019, Tallinn

Loe veel Rahvatantsurühm Tantsusarvikud juubelikontsert “Sõnadeta lugu”

12. mai 2019, Vaba Lava

Loe veel TÜ Rahvakunstiansambli kevadkontsert

17. mai 2019, Tartu

Loe veel Võnnu Kaera-Jaan XXI

18. mai 2019

Loe veel XX tantsupeo joonisteseminarid

19. mai 2019, Paide Kultuurikeskuses

Rahvusvaheline pärimuspidu Baltica 2019

29. mai - 02. juuni 2019

Loe veel Rõuge valla laulu- ja tantsupidu "Piiri veeren"

01. juuni 2019, Misso vabaõhulava

Loe veel Tallinna XX Võimlemispidu MAAILMA AEG

02. juuni 2019

Loe veel Võrumaa laulu-ja tantsupidu

16. juuni 2019, Võru-Kubija vabaõhulava

Tantsulavastus "Loodud jääma"

21. juuni 2019, Tartus Kassitoome orus

Loe veel Laste Oma Folk VIII

25.- 28. juuni 2019, Järvamaal Salutaguse Muusika Aidas

Loe veel XXV Võru pärimustantsu festival

17.-21. juuli 2019, Võru

Loe veel A. Teppole pühendatud võistumängimine lõõtspillidel

20. juuli 2019, Võru Kannel

Rahvakunstiansambel Leigarid 50 Juubeliõhtu Alexela kontserdimajas

12. oktoober 2019

TTÜ tantsuansambli Kuljus 70. juubelikontsert

19. oktoober 2019, Põlva Kultuurikeskus

TTÜ tantsuansambli Kuljus 70. juubelikontsert

20. oktoober 2019, Kohtla-Järve Kultuurikeskus

Uute lõõtspillilugude konkurss Ummamuudu lugu

26. oktoober 2019, Võru Kannel

TTÜ tantsuansambli Kuljus 70. juubelikontsert

02. november 2019, Alexela Kontserdimaja

Uute Naistetantsude Konkurss

09. november 2019, Jõgeva

Loe veel Viljandi naisrühm LEOLA 40. juubelikontsert

16. november 2019, Sakala Keskus

Rahvatantsuselts Pääsuke 40 juubel

23. november 2019, Alexela kontserdimaja

Rahvatantsuansamblite Liidu kontsert

23.-24. november 2019

Loe veel Ilma Adamsoni tantsude võistutantsimine

30. november 2019

Loe veel Ilma Adamsoni juubelile pühendatud kontsert

01. detsember 2019, Alexela Kontserdimaja

III Võru talvine tantsupäev

07. detsember 2019, Võru

TÜ Rahvakunstiansambli 75. aastapäeva juubelikontsert

14.märts 2020, Tartu

Loe veel XII Eesti naisrühmade ja III Eesti neiduderühmade võistutantsimine

25.-26. aprill 2020, Harku vald, Harjumaa

Loe veel III Eesti Naiste Tantsupidu

13. juuni 2021