Ilma Adamsoni tantsude võistutantsimine - tulemused

Laupäeval, 30. novembril 2019 toimus Viimsi koolis esimene Ilma Adamsoni tantsude võistutantsimine. Osales 378 tantsijat, 24 rühmast üle Eesti.
Iga rühm sai valida võistutantsimiseks ühe Ilma Adamsoni tantsu, milleks olid "Piigad elevil", "Metsa veerel", Reinlender-polka" ja "Ilosa". Lisaks Ilma Adamsoni tantsule oli rühmadel vaja ettevalmistada ka üks vabalt valitud tants. Konkurents oli eriti tugev just segarühma tantsu "Reinlender-polka" arvestuses, kus osales lausa 10 rühma.

Võistlust hindas viieliikmeline žürii koosseisus Margus Toomla, Ene Jakobson, Ülle Feršel, Hele Pomerants ja Leelo Aasamäe.

Zürii koos Ilma Adamsoniga valisid lisaks parimatele tantsude esitajatele välja ka rühmad, kellele edastati kutse esinemiseks järgmisel päeval 1.detsembril 2019 Alexela Kontserdimajas toimuvale Ilma Adamsoni juubelikontserdile "Selle Ilosa ilma päält...".

Parimateks tantsude esitajateks osutusid:

"Piigad elevil" arvestuses
• I koht ja kutse Alexela Kontserdimajja - Kiili Kirjud, juhendaja Merike Kiil
• II koht ja kutse Alexela Kontserdimajja - Tartu Ülikooli Rahvakunstiansambli naisrühm, juhendaja Kärt Vuks

"Metsa veerel" arvestuses
• I koht ja kutse Alexela Kontserdimajja - Jõgevahe Pere naisrühm, juhendajad Marika Järvet ja Ave Anslan
• II koht - Kiilitar, juhendaja Triin Aas

"Reinlender-polka"arvestuses
• I koht ja kutse Alexela Kontserdimajja - Tartu Maaülikooli tantsuansambel Tarbatu noorte rühm, juhendaja Jaanus Randma
• II koht ja kutse Alexela Kontserdimajja -Tallinna Tehnikaülikooli tantsuansambel Kuljus, juhendaja Marina Kuznetsova
• III koht - Tallinna Tehnikakõrgkooli tantsuansambel Savijalakesed rühm A1, juhendaja Kristiina Vilipõld

"Ilosa" arvestuses
• I koht ja kutse Alexela Kontserdimajja - Tartu Maaülikooli tantsuansambel Tarbatu vilistlas rühm, juhendaja Jaanus Randma
• II koht ja kutse Alexela Kontserdimajja - Rahvatantsurühm Tuurit-Tuurit, juhendajad Tiiu Pärnits ja Eneli Rüütli
• III kohta - Tantsuansambel Tuisuline segarühm, juhendaja Liisa Laine

Ilma Adamson ise ei kuulunud žüriisse aga ka temal oli võimalik valid välja oma lemmik rühmad, kellele omistati Ilma Adamsoni eripreemia saaja tiitel:
• Tallinna Tehnikakõrgkooli tantsuansambel Savijalakesed rühm A1, juhendaja Kristiina Vilipõld - parima kohustusliku tantsu esitaja
• Tartu Maaülikooli tantsuansambel Tarbatu noorte rühm, juhendaja Jaanus Randma - parima vabalt valitud tantsu esitaja.

Lisaks anti välja ka korraldajate eripreemia ehk Tantsuansambel Sõpruse lemmikud. Need rühmad paistsid korraldajate jaoks silma millegi väga erilisega:
• Tartu Maaülikooli tantsuansambel Tarbatu noorte rühm, juhendaja Jaanus Randma - üllatavalt südika tantsu eest, vaatmata muusika puudumisele.
• Rahvatantsurühm Tuurit-Tuurit, juhendajad Tiiu Pärnits ja Eneli Rüütli - mõistmise ja vastutulelikkuse eest

Kõik osalevad rühmad oli väga-väga tublid! Suured, suured tänud Teile selle meeleoluka võistutantsimise eest!

Korraldaja
Tantsuansambel Sõprus


Kuupäevaga   seotud sündmused:



Olulisemad sündmused:

Meeste tantsupidu 4 Venda tantsude õppeseminarid

 31. oktoobril ja 1. novembril 2020 Tallinnas ja Tartus

Loe veel VII Tallinna ja Harjumaa talvine tantsupäev "Kolmteist õnne keerutust"

 13. november 2020

Loe veel Tallinna Huvikeskus „Kullo“ Tantsuansambel Sõleke kutsub: DUUBELJUUBEL - Ene Jakobson 75 ja Sõleke 45

15. november 2020, Alexela Kontserdimaja

Loe veel Uute tantsude konkurss 2020

21. november 2020, Paide

Loe veel ERRSi üldkogu

 05. detsember 2020 

Võru IV talvine tantsupäev

5. detsembaer 2020, Võru keskväljakul

Loe veel Kalev Järvela 60. sünnipäeva tähistamine kontsertlavastusega "Sina jõuad kaugemale"

12. detsember 2020, Tallinnas Salme kultuurikeskuses

Loe veel Rahvatantsuansambel Tarvanpää juubelikontsert

1. mai 2021, Rakvere Teatris

Loe veel Tantsuansambel sõprus 75. juubelikontsert

 1. mail 2021 Alexela kontserdimajas

IV Kagu-Eesti tantsupidu

30. mai 2021, Põlva

Loe veel Pärnumaa tantsupidu 2021 Ükskord algab aega..

 30. mai 2021 kell 17:00 Lavassaare staadionil

Loe veel Tantsuansambel Tuisuline 70. aastapäeva kontsert

10. aprill 2021, Tallinn

Rahvatantsuansambel Kajakas 70.aastapäeva kontsert

24. aprill 2021, Pärnu

Loe veel Meeste tantsupidu 4 Venda

05.-06. juuni 2021, Rakvere

Loe veel III Eesti Naiste Tantsupidu

13. juuni 2021

Loe veel II Seto Tandsopido KAGOH KUL`ATASÕ`

26. juuni 2021, Värska

Loe veel VI Eestimaa võimlemispidu "Kingitus"

4. juuli 2021 Tallinnas, Kalevi Keskstaadionil

Loe veel Eesti Maaülikooli rahvatantsuansambel Tarbatu 70!

9. ja 10. juuli 2021

Loe veel Tantsuansambel Lee 40. juubelikontsert "Ainuke aeg"

 10. juuli 2021 Prangli saarel

Loe veel Tantsulavastus "Õnneotsija"

10.-11. juuli 2021, Võrumaa

Loe veel TÜ Rahvakunstiansambli 77. aastapäeva kontsert

19. märts 2022 ERM

Loe veel Tartumaa tantsupidu “Päev Emajõel”

05. juuni 2022, Tartu

Loe veel XIII noorte laulu- ja tantsupidu

1.-3. juuli 2022